MIĘDZYNARODOWE MIASTECZKO EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
W ROGOŹNIKU, PODLESICACH I OLSZTYNIE 

WSTĘP
PODLESICE
OLSZTYN
OFERTA
WARSZTATY
DOJAZD
LINKI
RÓŻNE
KONTAKT


1

WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA GRUPY ZE SZKOŁY Z RACIBORZA W "ZAJEŹDZIE JURAJSKIM" W PODLESICACH


o


WARSZTATY EKOLOGICZNE
2014-2015-2016

Chcieliśmy poinformować, że z powodu ogromnego
zainteresowania grup już nie ma wolnych
miejsc na dofinansowane warsztaty ekologiczne
na rok szkolny 2014/2015.
Przyjmujemy wstępnie zgłoszenia na kolejny
 rok szkolny 2015/2016.

Możemy jedynie przyjąć grupy na pełnopłatne
1 i  2 dniowe warsztaty ekologiczne w roku szkolnym 2014/15
jednak i tu mamy już małą ilość wolnych terminów
w Olsztynie i Podlesicach.




6 Letni Obóz Miedzynarodowy EWOCA 3
Polsko-Niemiecko-Francuski

3-16.08.2014 zorganizowalismy wspólnie z partnerami
z Niemiec i Francji  6-ty miedzynarodowy Workcamp
tym razem w Olsztynie na Jurze.
Oto blog co się działo na obozie:

NACISNI
J !

i film z ostatniego obozu w Niemczech:

NACISNIJ !



Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej na Facebooku:


NACIŚNIJ TUTAJ !

Z wizytą w:
VILLAGE D'ENFANTS COPAINS DU MONDE
WE FRANCJI

Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej
odwiedziło i integrowało się z uczestnikami
Międzynarodowego Obozu z 26 krajów :)

1

1


- - - DYSKOTEKOWO NA WARSZTATACH - - -

Jesteśmy już w połowie okresu warsztatów jesiennych -
oprócz  warsztatów ekologicznych terenowych czy stacjonarnych
ważne miejsce zajmuje i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem
nasz program wieczorny, na który składają się m.in
wycieczki wieczorne do jaskini, zajęcia sportowo-rekreacyjne,
ogniska z kiełbaskami, a szczególnie dyskoteki
połączone z konkursami tańca czy nauki takich
 tańców jak np Macarena, Gangam Style itp
Oto garść kolejnych zdjęć z naszych trzech sal dyskotekowych :)

1211


PODSUMOWANIE WARSZTATÓW W 2013r

 

LP

 

SZKOŁA-ADRES

DATA

ILOŚC UCZ+OPIEK

1

SP 98 KRAKÓW OS NA STOKU 52

8-12.04

44+5

2

II LO CZĘSTOCHOWA UL KILIŃSKIEGO 62

15-16.04

56+5

3

SP 17 KATOWICE UL DEKERTA 1

17.04

39+3

4

SP KUŹNIA RACIBORSKA  UL. PIASKOWA 28

18-19.04

46+3

5

SP OPATÓW K KŁOBUCKA UL KOSCIUSZKI 1

22.04

38+3

6

BT HORYZONT WARSZAWA UL GRZYBOWSKA 77/211

23.04

20+3

7

SP 6 JAWORZNO UL LIPOWA 24

25-26.04

45+3

8

SP  RYDUŁTOWICE UL ANIELI KRZYWOŃ 5

29.04

41+3

9

G ZABIERZÓW UL KOLEJOWA 15

30.04

77+6

10

SP MIZERÓW K/PSZCZYNY UL NADRZECZNA 31

6.05

23+2

11

SP KRYRY  UL NIERAD 86

6.05

23+2

12

G AMICUS KATOWICE UL WITOSA 18

7-9.05

22+3

13

SP CIASNA K LUBLIŃCA UL LUBLINIECKA 21

9-10.05

16+2

14

PRZEDSZKOLE OPATÓW K KŁOBUCKA

10.05

40+5

15

GIMNAZJUM  7 KRAKÓW UL. JACHOWICZA 5

13-15.05

100+8

16

SP 17 ŻORY OS POWSTAŃCÓW ŚL

15-17.05

28+2

17

SP 17 ŻORY OS POWSTAŃCÓW ŚL

15-17.05

44+3

18

G 2 SKAWINA UL MICKIEWICZA 11A

16.05

45+3

19

SP CZARKÓW UL POWSTAŃCÓW ŚL 25

20-21.05

52+4

20

SP 25 KRAKÓW  UL KOMANDOSÓW 29

21-24.05

40+3

21

SP KRYRY  UL NIERAD 86

23-24.05

21+3

22

G 3 PSZCZYNA  UL STAROMIEJSKA 41

23-24.05

25+2

23

G I BIERUŃ UL WARSZAWSKA 294

25-26.05

7+1

24

G II BIERUŃ UL LICEALNA 17A

25-26.05

14+2

25

SP 15 JANKOWICE UL BAZIOWA 15

27-28.05

42+4

26

SP RADOSTOWICE UL DWORCOWA 56

27-29.05

18+2

27

PRZEDSZKOLE 10 JAWORZNO UL TUWIMA 6

29.05

100+10

28

ZSMP KATOWICE UL ARMI KRAJOWEJ  84

3.06

28+2

29

SP 5 RACIBÓRZ UL BOJANOWSKA 5

3-4.06

25+2

30

G KRYRY UL NIERAD 86

4-5.06

28+2

31

SP RADOSTOWICE UL DWORCOWA 56

5-7.06

24+2

32

I LO OLKUSZ UL POLNA 8

6.06

28+2

33

SP 6 PYSKOWICE WYZWOLENIA 4

6-7.06

30+3

34

G KRYRY UL NIERAD 86

10.06

16+1

35

SP 31 DĄBROWA GÓRNICZA,  gr I UL ALEJA ZWYCIĘSTWA

10-11.06

24+2

36

G 21 ZABRZE UL GAGARINA 2

10-12.06

27+3

37

SP 31 DĄBROWA GÓRNICZA,  gr II UL ALEJA ZWYCIĘSTWA

11-12.06

24+2

36

 SP i G BORONÓW K/CZ-WY UL POZNAŃSKA 2

13.06

42+3

37

SP 5 PYSKOWICE UL SZKOLNA 2

13-14.06

25+2

38

SP 10 TYCHY  UL BOROWA 123

14.06

37+3

39

SP 2 RACIBÓRZ UL SUDECKA 2

17-18.06

22+2

40

G 1  WISŁA  UL HOFFA 5

17-19.06

24+3

41

SP BYTOM ODRZAŃSKI UL KOŻUCHOWSKA 15

29.06-03.07

50+4

42

SP BYTOM ODRZAŃSKI UL KOŻUCHOWSKA 15

03.07-07.07

50+4

43

P 26 JAWORZNO  UL TOWAROWA 61

10.09

50+5

44

P 14 JAWORZNO UL SAWICKIEJ 6

11.09

50+6

45

III LO JAWORZNO UL TOWAROWA 61

11-13.09

24+2

46

SP 7 MYSZKÓW UL PIŃCZYCKA 2

12.09 

46+4

47

P 19 JAWORZNO UL WYGODA 18

13.09

50+5

48

SP STROJEC UL SZKOLNA 6

16-18.09

15+2

49

SP 2 PRASZKA UL BOCZNA 4

16-18.09

23+1

50

P 5 JAWORZNO UL 11 LISTOPADA 3

19.09

50+7

51

P 25 JAWORZNO UL MOŚCICKIEGO 21

20.09

50+7

52

SP 5 PYSKOWICE  Ul SZKOLNA 2

23-24.09

48+3 

53

G 1 TYCHY UL BRZOZOWA 24

26-27.09

26+2

54

ZSO 7 KATOWICE UL WITOSA 23

30.09-01.10

44+3

55

SP 3 PORĘBA UL GEN ZIETKA 44

1.10

45+4

56

P 2 JAWORZNO UL LANGEGO 12

2.10

44+6

57

SP 17 ŻORY OS POWSTAŃCÓW ŚL

2-3.10

48+4

58

I LO JAWORZNO UL LICEALNA 3

3-4.10

38 +3

59

SP 10 JAWORZNO UL KOSZAROWA 20

4.10

52+3

60

I LO JAWORZNO UL LICEALNA 3

7 .10

50+4

61

SP 20 JAWORZNO UL NAUCZYCIELSKA 12

8.10

51+4

62

P 25 ZABRZE UL CIESZYŃSKA 33

8.10

70+5

63

II LO KATOWICE UL GŁOWACKIEGO 6

8-9.10

69 +3

64

SP 6 JAWORZNO UL LIPOWA 24

9.10

52+3

65

G 4 ŻORY OS KSIĘCIA WŁADYSŁAWA

10-11.10

71+4

66

G 4 ŻORY OS KSIĘCIA WŁADYSŁAWA

14-15.10

47+3

67

G SOŚNICOWICE UL GIMNAZJALNA 6

16-18.10

52+4

68

SOW JAWORZNO  UL WOLNOŚCI 11

17.10

50+5

69

GIMNAZJUM 17 SOSNOWIEC UL ZAMKOWA 7

18.10

31+3

70

II LO JAWORZNO UL SKŁODOWSKIEJ 6

21.10

52+3

71

G 6 JAWORZNO UL CHROPACZÓWKA 101

22.10

47+4

72

G 1 LĘDZINY UL POKOJU 29

23-25.10

56+4

73

ZSP 4 JAWORZNO UL ARMI KRAJOWEJ 5

24.10

49+4

74

ZS CHRUSZCZOBRÓD UL MICKIEWICZA 113 ?

28-29.10

54+3

75

G 5 RACIBÓRZ UL OPAWSKA 81

29-30.10

28+3

76

G 3 JAWORZNO UL LIPOWA 24

4.11

50+4

77

G 11 JAWORZNO UL SOBIESKIEGO 11

5.11

47+3

78

GIM 5 ZABRZE UL ZAMKOWA 2

6.11

45+2

79

III LO JAWORZNO, UL TOWAROWA 61

7-8.11

40+3

80

SP 6 JAWORZNO UL LIPOWA 24

13-15.11

52+3

81

GRUPA z BRALINA

26-27.10

19  

82

G 5 OPOLE  UL OZIMSKA 48A

18-20.11

53+4

83

G 5 OPOLE  UL OZIMSKA 48A

20-22.11

52+4

84

G 5 OPOLE  UL OZIMSKA 48A

25-27.11

42+4

85

G 5 OPOLE  UL OZIMSKA 48A

27-29.11

68+5

 

RAZEM:

 

3867

          W tym: 3 grupy 5-dniowe ( 157 ucz ), 1 grupa 4-dniowa ( 43 ucz ), 20 grup 3-dniowych ( 871 ucz ), 28 grup 2-dniowych ( 1081 ucz ), 33 grupy 1-dniowe ( 1715 ucz ).


ZIELONA SZKOŁA 
w Miedzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznej w Olsztynie
( dwie edycje ):
1

NACIŚNIJ !




20-LECIE WFOŚiGW W KATOWICACH W PODLESICACH NA JURZE
 
7 lipca nasze Stowarzyszenie ZZPŻ - Międzynarodowe Miasteczko Edukacji Ekologicznej
zorganizowało w Podlesicach przy pomocy Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury
Akcję informacyjno-edukacyjną promująca poprawę stanu środowiska naturalnego
w regionie ( Na Jurze ) na przestrzeni ostatnich 20 lat z okazji 20-lecia WFOŚiGW w Katowicach.
Akcja bardzo się udała - dopisali zarówno uczestnicy jak i pogoda,
o którą po gwałtownych burzach poprzedniej nocy trochę się martwiliśmy. 
Szczególną frekwencją cieszyły się konkursy z racji m.in. cennych i licznych nagród,
zajęcia wspinaczkowe, gdzie startowali licznie zarówno młodzi jak i starsi
( zarówno na ściance wspinaczkowej GOPR jak i naturalnej skale -
Turni Motocyklistów, gdzie mieliśmy silną ekipe instruktorów Speleoklubu Czestochowa ),
pokaz pierwszej pomocy, a rekord frekwencji pobiła liczba uczestników
zwiedzających jaskinię Głęboką znacznie przekraczającą zaplanowaną ilość.
Parking nie pomieścił licznie przybyłych turystów i mieszkańców okolic -
rząd zaparkowanych aut ciagnął się długim łańcuszkiem wśród pobocza drogi
i bezbłędnie wskazywał miejsce imprezy.
Uczestnicy akcji zobaczyli też prezentację multimedialną wyświetlaną w Centrum Jury
na temat działalności WFOiGW w Katowicach.
Nie zabrakło też zaproszonych przedstawicieli instytucji w tym m.in. przedstawicieli WFOŚiGW,
Starostwa Powiatowego w Zawierciu, TMZZ czy dyrektora szkoły w Kroczycach.
Imprezę zakończył zacięty mecz piłki nożnej już na terenie boiska Zajazdu Jurajskiego
-  uczniów z lokalnych szkół zakończony wynikiem 13-11.
Uczniów dopingowali licznie zgromadzeni rodzice oraz uczestnicy koloni przebywających w ośrodku.
Krótka relacja też na stronie WFOŚiGW:
http://www.wfosigw.katowice.pl/index.php/9-aktualnosci/855-piknik-ekologiczne-zory

11
1111


Bardzo dzielne przedszkolaki z Opatowa na warsztatach 10 maja dały radę ... i zdobyły Górę Zborów :)

12
11


Powitanie wiosny 2013r

Pierwsza grupa po długiej zimie wzięła udział w naszych warsztatach,
które już od 8 kwietnia odbywają się codziennie
oprócz wekendów. Była to 50 os grupa z SP 98 z Krakowa na 5 dni.
Mimo, jeszcze sporej ilości śniegu na wzgórzach jurajskich warsztaty
 były bardzo różnorodne, a ich uczestnicy bardzo zadowoleni.

                     Warsztaty z rzemiosła  ... robimy wawelskie "arrasy" królewskie                             Prace na skale ... zwierzeta prehistoryczne na Jurze
1111
                     Przygotowanie do dyskoteki i konkursu tańca ... w Lochu Rycerskim                    Podsumowanie warsztatów .... i prezentacja prac

I  GALERIA ZDJĘĆ UCZNIÓW Z II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W CZĘSTOCHOWIE,
 KTÓRZY W KWIETNIU ODWIEDZILI NASZ OŚRODEK PO RAZ TRZECI Z KOLEI:

NACIŚNIJ !



WARSZTATY 2012 - PODSUMOWANIE

Rok 2012 był rekordowy w całej historii Stowarzyszenia,
 jeśli chodzi o przyjęcie grup 3 dniowych z kraju i zagranicy,
 których przyjęto aż 35 grup ( połowe wszystkich ) liczących 1404 uczestników co daje
105 dni w ciągu roku czyli prawie 1/3 roku !
Natomiast zmalała ilość grup 1 i 2 dniowych.
( odpowiednio 26 grup i 9 grup liczących 1137 i 324 uczestników )
Łącznie w 2012r przyjęto z kraju i zagranicy:
70 grup liczących 2865 uczestników.
Doskonale sprawdziła się nasza nowa baza hotelowa w Podlesicach,
która w 2012r "pękała w szwach"
w związku z czym od 2013r będziemy korzystali z drugiej, nowo powstałej
bazy hotelowej pod zamkiem w Olsztynie koło Częstochowy
( na I połowę 2013r mamy już tam komplet grup - są to na razie
5-7 dniowe grupy pozawojewódzkie głównie z Wielkopolski i zagraniczne;
a od II poł 2013r planujemy przyjąć tam wszystkie grupy na warsztaty głównie 2-3 dniowe. )

         SZKOŁY I PRZEDSZKOLA, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ W WARSZTATACH EKOLOGICZNYCH W 2012r:

ZS 18 ZABRZE UL SITKI 55

SP 6 JAWORZNO UL GRUNWALDZKA 182

SP 10 TARN GORY UL KOCHANOWSKIEGO 15

II  LO   T. GÓRY UL PIŁSUDSKIEGO 1

SP 1 MYSZKÓW UL LEŚNA 1

ZSO 12 GIMNAZJUM  GLIWICE UL PŁOCKA 16

GIMNAZJUM AMICUS KATOWICE  UL WITOSA 18

GIMNAZJUM 4 TYCHY UL KONECZNEGO 1

SP 1 RACIBÓRZ UL CECYLI 30

ZSO12 GIM GLIWICE UL PŁOCKA 16

SP TOSZEK UL DWORCOWA 27

ZS 12 GLIWICE-SP Ul PŁOCKA 16

SP i G KRYRY UL NIERAD 86

CKU BYTOM UL POWSTAŃCÓW SLĄSKICH 10

GIMNAZJUM 3 PSZCZYNA UL STAROMIEJSKA 31

SP KUŹNIA RACIBORSKA UL ARKI BOŻKA 9

SP 18 TYCHY UL FITELBERGA 8

SZKOŁA SPECJALNA 42 ZABRZE UL SIĘNKIEWICZA 43

GIMNAZJUM  3 PSZCZYNA UL STAROMIEJSKA 31

SP 17 SOSNOWIEC UL ZAMKOWA 7

PRZEDSZKOLE 10 J-N0 TUWIMA 6

ZESPÓŁ SZKÓŁ P K-CE UL ARMI KRAJOWEJ84

SP 8 JAWORZNO UL SPÓŁDZIELCZA 9

SP 15 JANKOWICE UL BAZIOWA 15

SP 32 GLIWICE UL WRZOSOWA 14

SP 14 ZABRZE UL GDAŃSKA 10

SP 38 SOSNOWIEC UL BOHATERÓW MONTE CASSINO 46

SP KRYRY UL NIERAD 86

I LO PSZCZYNA UL 3 MAJA 7

SP RADZIECHOWY K ŻYWCA UL 3 MAJA 71

SP STARY KOCIN   UL KRĘTA 91

SP CZARKÓW UL POWSTAŃCÓW SLĄSKICH 25

PRZEDSZKOLE 34 DABROWA G

SP 40 SOSNOWIEC UL.KISIELEWSKIEGO4B

SP 30 CZESTOCHOWA UL LUDOWA 58

SP 1 GOCZAŁKOWICE  UL POWSTAŃCÓW SLĄSKICH 3

SP 14 ZABRZE UL GDAŃSKA 10

SP RUDNIKI UL SZKOLNA 11

GIMN 1 TYCHY

GIM 4 JAWORZNO

GIM 5 JAWORZNO

SP i GIMN CHRUSZCZOBRÓD

GIM 8 JAWORZNO

GIM RYDUŁTOWY

I LO JAWORZNO

PRZED 12 JAWORZNO

SP DOBIESZOWICE

III LO JAWORZNO

GIM 16 KRAKÓW  woj. małop.

II LO CZĘSTOCHOWA

ZSME BYTOM  UL. SOBIESKIEGO 1

I LO JAWORZNO

SP 45 SOSNOWIEC

SP PRASZKA

SP 7 CZELADŹ

G 5 OPOLE  woj.opolskie

SOSW JAWORZNO

SP 1 OLKUSZ  woj. małop.

G 5 OPOLE  woj.opolskie

ZSTiL SOSNOWIEC

IV LO BYTOM

G 5 OPOLE  woj.opolskie

SP 5 RACIBÓRZ

GIM COTTBUS - NIEMCY

SP 1 SIEMIANOWICE ŚL

GIMN SOSNICOWICE

GIMN 1 TYCHY

SP 6 JAWORZNO

SP i G PORĘBA

SP 31 DĄBROWA GRN



OBÓZ MIĘDZYNARODOWY 2012-2013-2014
Polsko - Niemiecko - Francuski

Informujemy, że wspólnie z partnerami z Francji i Niemiec:
Gustav-Stresemann-Institut e. V.  z Bonn
CEFIR International  z  Dunkerque
realizujemy II edycję trzyletniego projektu wzajemnych spotkań
zapoczatkowaną od 2009r.

WYKAZ MIĘDZYNARODOWYCH PROJEKTÓW EWOCA3
NA ROK 2012:


Jugendamt der Stadt Bochum - Çivril İlçe MEM / Türkei - Initiative for Direct Democracy / Bosnien-Herzegowina – Projekt 2012: „Re-Cycle – Gemeinsam für eine globale ökologische Zukunft Europas“ - in Donji-Vakuf / Bosnien-Herzegowina

Jugendakademie Walberberg in Bornheim - putevi mira / Bosnien-Herzegowina - CEMEA del Mezzogiorno onlus / Italien – Projekt 2012: „Energie voll aktiv – High energy workcamp“ - in Walberberg / Deutschland

Gustav-Stresemann-Institut Bonn und der Don Bosco Club in Köln– Cefir / Frankreich – ZZPZ / Polen – Projekt 2012: „Gemeinsam an Europa bauen“ – in Köln-Mülheim / Deutschland

Heim-statt Tschernobyl Bünde – ÖkoDom / Belarus - I Siciliani SOC. COOP ARL / Italien – Projekt 2012: „Ökologisch effizientes Bauen“ - in Stari Lepel / Belarus

Agricola e.V. Dortmund - Instituto Istruzione Superiore Giovanni Cena / Italien - Nash sled / Belarus – Projekt 2012: „Life is a playground“ –in Minsk / Belarus

Stadt Gütersloh – Kult / Bosnien-Herzegowina – Bildung ohne Grenzen / Belarus – Projekt 2012 „conflict and community“ - in Gütersloh /Deutschland

Jugendamt der Stadt Hagen  – Stadt Smolensk / Russland – Stadt Vitebsk / Belarus - Projekt 2012: „Bau eines internationalen Grillplatzes“ - in Hagen / Deutschland

SJD „Die Falken“ Hagen  – Jugendzentrum Mardin / Türkei – Cefir / Frankreich: Projekt 2012: „Internationale Kultur in Bewegung und Bild“ – in Hagen / Deutschland

Offene Tür St. John Köln – Green Cross Society / Ukraine – Europe Unie / Frankreich
– Projekt 2012: „Behindertengerechtes Wohnen im Urlaub“ - in Vil. Slavske / Ukraine

Jugendamt der Stadt Köln - Stadt Dheryneia / Zypern - Volgograd NGOs Support Centre (VNSC) / Russland – Projekt 2012: „Halt! Hier Grenze“ – in Köln / Deutschland

Kinder- und Jugendtreff ParkHaus Oberhausen - Noored Toredate Mötetega / Estland - Outward Bound / Rumänien  - Projekt 2012: „Lebenswerte Stadt – mach was draus!“ - in Oberhausen / Deutschland

Kreisjugendamt Steinfurt – Jugendzentrum Telsiai / Litauen - Asociación Opendoors / Spanien – Projekt 2012: „Grüne Freundschaft - Bau eines Niedrigseilgartens für Kinder“ – in Westerkappeln / Deutschland



WARSZTATY 2011 -  PODLESICE, ROGOŹNIK, SŁAWKÓW

LISTA UCZESTNIKÓW

*Wszystkie warsztaty 2 i 3 dniowe w Sławkowie ( oprócz 4 zaznaczonych w Podlesicach i 4 zaznaczonych w Rogoźniku + 
1 Oboz międzynarodowy  w  1 tydz w Rogoźniku, a 1 w Sławkowie. ), 1 dniowe w Rogoźniku lub wycieczki np. na Pustyni Błędowskiej ).

Warsztaty i obozy 2011r

Uczniowie

Opieka

Razem

Ilość grup

1 dniowe

2565

183

2748

58

2 dniowe

449

39

488

19

3dniowe

512

48

560

16

4 dniowe

23

2

25

1

Obóz międz 2 tyg

25

3

28

1

Razem:

3574

275

3849

95


SZKOŁY Z WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO U NAS
Miło nam poinformować że jesienią 2011r  ( i częściowo w 2010r ) po raz pierwszy gościło
 wiecej uczestników ze szkół z Małopolski niż ze szkół śląskich co było dla nas nowym doświadczeniem.
I tak odwiedziły nas w tym okresie na kilka dni m.in takie małopolskie szkoły jak:
Szkoła Podstawowa Gaj k Krakowa 
Szkoła Podstawowa Trybsz k Zakopanego
Gimnazjum w Skawinie
Szkoła Podstawowa w Drwini koło Bochni
Szkoła Podstawowa Łapszanka k Zakopanego
Szkoła Podstawowa w Świniary koło Bochni
Kolegium Europejskie, Gimnazjum 14 w Krakowie
Szkoła Podstawowa Stadniki k Myślenic
Szkoła Podstawowa w Bączarka koło Krakowa

Szkoła Podstawowa Janowice k Krakowa
Szkoła Podstawowa w Radziszowie k Skawiny
i inne



WARSZTATY W PODLESICACH -
II LO CZĘSTOCHOWA 19-21.10.2011
- FOTO-RELACJA -
NACISNIJ ! - PANORAMA GÓRY ZBORÓW - NACIŚNIJ !
ze strony: http://www.jurainfo.pl/panoramy/gora-zborow/gora-zborow2/

W II połowie br zorganizowaliśmy w Zajeździe Jurajskim i Rancho Jura kolejne zajęcia, tym razem po
 uczestnikach ze szkół podstawowych - dla uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego

w Częstochowie czyli było nie było mieście na terenie Jury. W pierwszym dniu pobytu uczniowie podzieleni
 na grupy ćwiczeniowe brali udział w górskiej wycieczce granią Biblioteki poznając m.in. rozległą panoramę
 jurajską oraz procesy powstania Jury oraz  badali metodą chemiczną i biologiczną klasę czystości wód
 w dużym wywierzysku jurajskim w Lgocie. Wieczorem z kolei uczestniczyli w dyskotece i konkursie tańca
 w skalnych podziemiach Rancho Jura.
Zabawa była przednia i długa -  co ciekawe aktywnie brali w niej udział wszyscy uczestnicy,
a potem przyłączyła sie kolejna grupa równieśników z Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie -
 jednej z kilku grup, które równocześnie przebywały w tym terminie w Zajeździe.

W drugim dniu z kolei po zajęciach w sali konferencyjnej na temat zdrowej żywności brali udział
 w warsztatach archeologiczno-geologicznych poznając tajemniczy świat jaskiń w Skałach Kroczyckich.
 Z kolei wieczór wypełniło ognisko z kiełbaskami, śpiewami itp, w którym uczestniczyli też uczestnicy
 drugiej naszej 2-dniowej grupy warsztatowej w Podlesicach z SP 17 w Katowicach.
Trzeci dzień po obfitym śniadaniu i opuszczeniu wygodnych pokoi to już wspólna wycieczka autokarowa
 obu grup do Mirowa i Bobolic oraz w Dolinę Złotego Potoku. Tu też grupy rozjeżdżają się w swoje strony ..

1.111
11



WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI


Na początku czerwca 2010r zorganizowaliśmy kolejne szkolenie ekologiczne
tym razem dla licznej grupy nauczycieli i dyrektorów głównie szkół licealnych z Warszawy
( m.in. z VII LO, XVIII LO, LXXI LO, XLIV LO, LXXXI LO, CIX LO, XLO
Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelasrskich, Zespołu Szkół Sportowych nr 70 i innych ).
Mimo napiętego programu szkolenie bardzo się udało i mamy nadzieje,
że jego uczestnicy ze swoimi klasami ponownie odwiedzą ponownie nasze
ośrodki edukacji ekologicznej tak jak to było w latach poprzednich.
Na pewno uczestnicy nie zapomną "skromnego" obiadu w karczmie o wdzięcznej nazwie
"Bida" koło Olkusza i uroczystego zakończenia szkolenia.

11


11


11


11




1

1


REKORDOWA
LICZBA GRUP I UCZESTNIKÓW


W roku szkolnym 2009/2010 w 3 naszych placówkach
( Sławków, Rogoźnik i od tego roku Korzkiew koło Krakowa
brała udział rekordowa liczba uczestników bo 4321 z 125 grup;
część grup z braku wolnych terminów i miejsc nie została przyjęta.

Poniżej wykaz krajowych grup uczestniczących w warsztatach ):


LISTA UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW W ROKU SZKOLNYM 2009/2010
W MIĘDZYNARODOWYM MIASTECZKU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
W ROGOŹNIKU, SŁAWKOWIE I KORZKWI


LP    SZKOŁA    TERMIN    ILOŚĆ UCZESTNIKÓW
1    GIMNAZJUM TYCHY    02-03    23+2 =25
2    GIMNAZJUM 8 JAWORZNO    08    41+3=44
3    SZKOŁA PODSTAWOWA 21 KATOWICE    09-11    31+4=35
4    SZKOŁA PODSTAWOWA 21 KATOWICE    14-16    40+3=43
5    SZKOŁA PODSTAWOWA CZARKÓW    16-18    21+2=23
6    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BUKOWNO KL I    21    15+2=17
7    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BUKOWNO KL II    22    23+2=25
8    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BUKOWNO KL III    23    21+2=23
9    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BUKOWNO KL IV    24    25+4=29
10    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BUKOWNO KL V    25    21+2=23
11    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BUKOWNO KL VI    28    26+2=28
12    PRZEDSZKOLE 29 SOSNOWIEC    29    80+5=85
13    SZKOŁA SPECJALNA 1 SOSNOWIEC    30    18+2=20
14    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ    05-07.10    46+3=49
15    SZKOŁA PODSTAWOWA WŁODOWICEK/ZAWIERCIA    08.10    38+4=42
16    PRZEDSZKOLE 24 TARNOWSKIE GÓRY    09.10    45+4=49
17    OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ 4 ZABRZE    10.10    29+2=31
18    GIMNAZJUM  SOŚNICOWICE K/GLIWIC    13-15.10    49+3=52
19    SZKOŁA PODSTAWOWA 22 JAWORZNO    13.10    38+2=40
20    ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA 3 i 5 KATOWICE    14.10    38+2=40
21    SZKOŁA PODSTAWOWA 3 JAWORZNO    15.10    50=3=53
22    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 BOROWO K/KŁOBUCKA    17.10    17+1=18
23    SZKOŁA SPECJALNA 1 MYSŁOWICE    19.10    21+2=23
24    SZKOŁA ZAWODOWA  SPECJALNA GLIWICE    21.10    11+2=13
25    SZKOŁA PODSTAWOWA 7 JAWORZNO    22.10    16+2=18
26    SZKOŁA SPECJALNA 2  SOSNOWIEC    23.10    34+11=45
27    ŚWIETLICA PROF.-WYCH. CZECHOWICE-DZIEDZICE    24.10    17+2=19
28    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE    26-27.10    48+4=52
29    SZKOŁA PODSTAWOWA 9 ŻYWIEC    28-30.10    27+2=29
30    SZKOŁA PODSTAWOWA CHUDÓW-GIERAŁTOWICE-PRZYSZOWICE    02.11    38+5=43
31    ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA 1  KATOWICE    03.11    13+2=15
32    III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŻORY    04-06.11    38 + 3 =41
33    SZKOŁA SPECJALNA 9  KATOWICE    07.11    48 + 8 =56
34    SZKOŁA SPECJALNA 2 SOSNOWIEC    09.11    40 + 8 =48
35    ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA 3 i 5  KATOWICE    10.11    33 + 4 =37
36    SZKOŁA PODSTAWOWA PANIÓWKI    10.11    38 + 4 =42
37    ZESPÓŁ  SZKÓŁ – GIMNAZJUM SIEWIERZ    12.11    20 + 3 =23
38    ZESPÓŁ  SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY WOJKOWICE KOŚCIELNE    12.11    20 + 5 =25
39    GIMNAZJUMPANIÓWKI-GIERAŁTOWICE    13.11    38 + 4 =42
40    SZKOŁA SPECJALNA 9KATOWICE    14.11    16 + 2=18
41    ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA 1 KATOWICE    16.11    16 + 1=17
42    SZKOŁA SPECJALNA 6 DĄBROWA GÓRNICZA    17.11    35 + 7=42
43    GIMNAZJUM 3 PRZYSZOWICE    17.11    37 + 2=39
44    ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA 1 KATOWICE    18.11    14 + 2=16
45    XV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEKATOWICE    19-20.11    39 + 3=42
46    ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA 5 KATOWICE    23.11    9 + 2=11
47    I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŁAZISKA GÓRNE    24-26.11    27 + 2=29
48    SZKOŁA SPECJALNA 1 MYSŁOWICE    27.11    15 + 2=17
49    SZKOŁA PODSTAWOWA 28 GLIWICE    01.12    17 + 1=18
50    ZAWODOWA SZKOŁA SPECJALNA GLIWICE    02.12    36 + 5=41
51    SWIETLICA SRODOWISKOWA 2 KATOWICE    03.12    9 + 1=10
52    SZKOŁA SPECJALNA GLIWICE    13.01    31+4=35
53    SZKOŁA SPECJALNA 1 SOSNOWIEC    30.01    16+3=19
54    2 KLUBY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ KATOWICE    25.02    27+4=31
55    SZKOŁA SPECJALNA 6 DABROWA GÓRN.    12.03    40+7=47
56    WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ ŚWIETOCHŁOWICE    15.03    28+6=34
57    GIMNAZJUM AMICUS KATOWICE    22.03    23+2=25
58    SZKOŁA SPECJALNA 3 CHORZÓW    24.03    14+3=17
59    SZKOŁA SPECJALNA 3 CHORZÓW    25.03    40+8=48
60    SZKOŁA SPECJALNA 1 SOSNOWIEC    27.03    12+2=14
61    SZKOŁA SPECJALNA 6 DABROWA GÓRN.    29.03    10+3=13
62    GIMNAZJUM KOBIERNICE i BUJAKÓW    30.03    51+3=54
63    DOM DZIECKA PIEKARY SL    01.04    14+2=16
64    SZKOŁA SPECJALNAZ GLIWICE    07.04    16+2=18
65    SZKOŁA SPECJALNA 6 BYTOM    08.04    14+3=17
66    ZESPÓŁ SZKÓŁ I  ZORY    14-15.04    22+2=24
67    III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŻORY    14-15.04    21+3=24
68    SZKOŁA PODSTAWOWA DOBIESZOWICE    14.04    47+4=51
69    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 WOJKOWICE    19.04    30+3=33
70    SZKOŁA PODSTAWOWA 16 RUDA ŚL    19.04    65+6=71
71    SZKOŁA PODSTAWOWA 16 RUDA ŚL    20.04    63+3=66
72    SZKOŁA PODSTAWOWA 16 RUDA ŚL    21.04    65+3=68
73    SZKOŁA PODSTAWOWA 36 ZABRZE    21-22.04    35+4=39
74    ZESPÓŁ SZKÓŁ 2 PSZCZYNA    22-23.04    19+2=21
75    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 SOSNOWIEC    23.04    29+3=32
76    SZKOŁA PODSTAWOWA RADOSTOWICE    26-28.04    45+3=48
77    GIMNAZJUM 10 TYCHY    26-28.04    25+2=27
78    SZKOŁA PODSTAWOWA RADOSTOWICE    28-30.04    22+2=24
79    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 KATOWICE    29.04    34+2=36
80    SZKOŁA PODSTAWOWA 2 PAWŁOWICE    30.04    41+3=44
81    GIMNAZJUM TRZEBINIA    30.04    36+3=39
82    GIMNAZJUM  AMICUS KATOWICE    4-6.05    24+2=26
83    SZKOŁA PODSTAWOWA 3 ŚWIETOCHŁOWICE    4-6.05    18+2=20
84    GIMNAZJUM KATOLICKIE SOSNOWIEC G-I    5.05    27+3=30
85    GIMNAZJUM 21 ZABRZE    6-7.05    9+1=10
86    GIMNAZJUM KATOLICKIE SOSNOWIEC G-II    5.05    16+3=19
87    SZKOŁA SPECJALNA 2 SOSNOWIEC    11.05    35+3=38
88    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 RACIBÓRZ    10-12.05    44+3=47
89    SZKOŁA PODSTAWOWA 2 WISŁA    11-12.05    46+4=50
90    SZKOŁA PODSTAWOWA DOBIESZOWICE I SĄCZÓW     15.05    41+4=45
91    SZKOŁA PODSTAWOWA FRYDEK    17-19.05    30+2=32
92    SZKOŁA SPECJALNA  2 CHORZÓW    18.05    36+4=40
93    SZKOŁA PODSTAWOWA LIGOTA WOŹNICKA    20-21.05    22+2=24
94    ZESPÓŁ  SZKÓŁ EKONOMICZNYCH  SOSNOWIEC    24.05    39+3=42
95    ZESPÓŁ SZKÓŁ1 ( GIMNAZJUM 17 ) SOSNOWIEC    26.05    49+3=52
96    SZKOŁA PODSTAWOWA 18 RACIBÓRZ    27.05    45+3=48
97    SZKOŁA PODSTAWOWA 11 PIEKARY SLĄSKIE    28.05    81+3=84
98    SZKOŁA PODSTAWOWA 1,2,3,7 CZELADZ    31.05    72+8=80
99    VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CZĘSTOCHOWA    31.05-1.06    17+1=18
100    SZKOŁA PODSTAWOWA MARKLOWICE GÓRNE    31.05-02.06    11+2=13
101    NAUCZYCIELE I DYREKTORZY SZKÓŁ Z WARSZAWY    04-05.06    22
102    GIMNAZJA: 1, 2 i 3 CZELADŹ    07.06    40+5=45
103    SZKOŁA PODSTAWOWA 17 GLIWICE    07.06    40+4=44
104    SZKOŁA PODSTAWOWA 27 SOSNOWIEC    08.06    45+5=50
105    SZKOŁA SPECJALNA 9  JASTRZĘBIE    08.06    36+5=41
106    SZKOŁA SPECJALNA 2 SOSNOWIEC    08.06    25+4=29
107    PRZEDSZKOLE 99 KATOWICE    08.06    65+8=73
108    SZKOŁA PODSTAWOWA CIASNA    09-10.06    14+3=17
109    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 SOSNOWIEC    09-11.06    27+3=30
110    GIMNAZJUM WISŁA    09-11.06    16+2=18
111    SZKOŁA PODSTAWOWA CZARKÓW    09-11.06    27+2=29
112    PRZEDSZKOLE  STRZYŻOWICE    10.06    40+2=42
113    SZKOŁA PODSTAWOWA 27 SOSNOWIEC    14.06    41+3=44
114    SZKOŁA PODSTAWOWA 1 SIEMIANOWICE    14-15.06    30+3=33
115    PRZEDSZKOLE 6 KRAKÓW *    14.06    47+6=53
116    SZKOŁA PODSTAWOWA BUJAKÓW *    15-16.06    14+2=16
117    SZKOŁA PODSTAWOWA MIEDŹNA    15-17.06    13+2=15
118    PPRZEDSZKOLE DOBIESZOWICE    15.06    40+2=42
119    SZKOŁA PODSTAWOWA 3 RYDUŁTOWY    16.06    34+3=37
120    SZKOŁA PODSTAWOWA 3 RACIBÓRZ    17-18.06    34+3=37
121    SZKOŁA PODSTAWOWA KRYRY    18.06    48+3=51
122    SZKOŁA PODSTAWOWA 5 TYCHY    21-23.06    43+4=47
123    PRZEDSZKOLE 15 SOSNOWIEC    22.06    92+16=108
124    PRZEDSZKOLE 11 SIEMIANOWICE ŚL    24.06    47+4=51
125    SZKOŁA PODSTAWOWA 16 BYTOM    29.06    45+4=49

* grupy biorące udział w warsztatach w Korzkwi k/Krakowa
Razem 125 grup – 4321 uczestników.

INNE ZADANIA REALIZOWANE
WE WSPÓŁPRACY Z URZĘDAMI MIAST W 2010r
W NASZYCH OŚRODKACH EDUKACYJNYCH:

1

W ramach realizacji zadania w dziedzinie
sportu, krajoznawstwa i rekreacji
wraz z elementami ekologii
we współpracy z Gminą Sosnowiec
"W zdrowym ciele zdrowy duch"
zapraszamy grupy z przedszkoli i szkół sosnowieckich
do uczestnictwa w zajęciach.

1

W ramach umowy z Gminą Bytom
na 2010 planowana jest realizacja zadania
 "Wartości turystyczno-krajoznawcze Ziemi Bytomskiej"
w trakcie, którego uczniowie bytomskich szkół będą poznawali
swoją okolice pod przewodnictwem instruktorów MMEE w Rogoźniku.
Szkoły i przedszkola  bytomskie zapraszamy do udziału w projekcie !

2

Z kolei we współpracy z Gminą Jaworzno
realizujemy w 2010r stałe zadanie organizacji
warsztatów ekologicznych dla uczniów z terenu Jaworzna
w oparciu o oba nasze ośrodki w Rogoźniku i Sławkowie.
Zapraszamy jaworznickie szkoły i przedszkola !

2

Z kolei umowa z Gminą Czeladź na 2010
przewiduje realizacje warsztatów ekologicznych dla uczniow
wytypowanych już
Szkół Podstawowych i Gimnazjów czeladzkich.
Tematyka zajęć dotyczy przyrody nieożywionej i badania czystości wody.



EKOLOGICZNE WARSZTATY AUDIOWIZUALNE

Majowe warsztaty ekologiczne naszych grup
m. in. z  SP 3 Świetochłowice i Gimnazjum Amicus z Katowic
 w Ojcowskim Parku Narodowym - fotoreportaż
.
33
.
33
.
33
.
33
.


LISTA GRUP - UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW EKOLOGICZNYCH
W ROKU 2009 ORGANIZOWANYCH PRZEZ STOWARZYSZENIE ZZPŻ – MMEE
W ROGOŹNIKU I SŁAWKOWIE

Lp    Szkoła/placówka    Data warsztatów    Ilość uczestników w tym dzieci i nauczycieli
1    Szkoła Specjalna 1 Sosnowiec    26.01.09    13    11    2
2    Szkoła Specjalna 9 Katowice    27.01.09    14    12    2
3    Szkoła Specjalna 9 Katowice    28.01.09    15    13    2
4    Szkoła Specjalna 9 Katowice    21.03.09    21    19    2
5    Szkoła Specjalna Czeladź    26.03.09    30    26    4
6    Gimnazjum 2 Jaworzno    30.03.09    43    40    3
7    Warsztaty Terapii Zajęciowej Świętochłowice    01.04.09    47    39    8
8    Szkoła Specjalna 1 Sosnowiec    02.04.09    20    18    2
9    Szkoła Podstawowa 1 Czeladź    03.04.09    51    47    4
10    Szkoła Specjalna Czeladź    06.04.09    28    24    4
11    Szkoła Podstawowa 7 Czeladź    07.04.09    45    41    4
12    Warsztaty Terapii Zajęciowej Świętochłowice    08.04.09    24    20    4
13    Świetlice Środowiskowe nr 2 i 4 Katowice    09.04.09    15    13    2
14    Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie Góra Włodowska    15.04.09    19    17    2
15    Fundacja REiPS Świetlica Środowiskowa Zabrze    16.04.09    20    19    1
16    Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dąbrowa Grn    17.04.09    16    13    3
17    Świetlica Środowiskowa Czechowice-Dziedzice    18.04.09    18    16    2
18    Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dąbrowa Grn    20.04.09    19    16    3
19    Technikum Nr 18  Zespół Szkół Polig-Mech  Katowice    21.04.09    46    42    4
20    Przedszkole 25  Jaworzno    21.04.09    53    47    6
21    Świetlica Środowiskowa Zabrze    22.04.09    30    27    3
22    Przedszkole 5 Gliwice    22.04.09    44    41    3
23    Szkoła Specjalna Radzionków    23.04.09    21    18    3
24    Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Dąbrowa Grn     23.04.09    19    17    2
25    Przedszkole 31 Sosnowiec    23.04.09    43    34    9
26    Ośrodek Usług Opiek.-Wych. Zawiercie    24.04.09    17    15    2
27    Świetlica Dzielnicowa „Chatka” Chorzów    25.04.09    20    18    2
28    Szkoła Podstawowa Nowe Chechło k. Woźnik    27-28.04.09    26    24    2
29    Gimnazjum 3  Pszczyna    28-30.04.09    27    25    2
30    Szkoła Podstawowa Orzesze-Zgoń    28-30.04.09    11    10    1
31    Gimnazjum 5 Tychy    29-30.04.09    27    25    2
32    Zespół Szkół Specjalnych 42 Zabrze    04.05.09    60    50    10
33    Zespół Szkół Specjalnych 42 Zabrze    05.05.09    54    45    9
34    Gimnazjum 3 Pszczyna    05-07.05.09    20    18    2
35    Gimnazjum „Amicus” Katowice    05-07.05.09    25    23    2
36    Przedszkole 10 Czeladź    08.05.09    40    36    4
37    Zespół Szkolno-Przedszkolny 16 SP Zabrze    07-09.05.09    44    41    3
38    Szkoła Podstawowa 1 Czechowice-Dziedzice    11-13.05.09    40    36    4
39    Szkoła Podstawowa 1 Wojkowice    11.05.09    26    23    3
40    Szkoła Podstawowa Zabełków k. Jastrzębia Zdr.    12.05.09    39    35    4
41    Szkoła Podstawowa 1 Czechowice-Dziedzice    13-15.05.09    43    39    4
42    Szkoła Podstawowa 8 Jaworzno    14.05.09    41    38    3
43    Zespół Szkół nr 1 S P i Gimnazjum Siemianowice Śl    15.05.09    44    42    2
44    Przedszkole 28 Dąbrowa Górnicza    18.05.09    46    41    5
45    Szkoła Podstawowa 13  Piekary Śląskie    18.05.09    37    35    2
46    Szkoła Podstawowa 3 Świętochłowice    19-22.05.09    24    22    2
47    Szkoła Podstawowa Frydek K/Pszczyny    19-21.05.09    23    21    2
48    Szkoła Podstawowa 5 Czechowice-Dziedzice    20-22.05.09    49    45    4
49    Przedszkole 35  Sosnowiec    21.05.09    48    42    6
50    Szkoła Specjalna 1 Sosnowiec    22.05.09    17    14    3
51    Szkoła Podstawowa 11 Siemianowice Śl    25-27.05.09    23    21    2
52    Gimnazjum 3 Pszczyna    25-27.05.09    28    26    2
53    Gimnazjum 3 Łaziska Górne    25-27.05.09    33    30    3
54    Szkoła Podstawowa 26 Zabrze    28-29.05.09    34    31    3
55    Przedszkole 10  Jaworzno    29.05.09    58    51    7
56    Przedszkole 2 Radzionków    01.06.09    89    83    6
57    Przedszkole 8 Świętochłowice    02.06.09    119    101    18
58    I Liceum Ogólnokształcące Katowice    3-5.06.09    33    31    2
59    Szkoła Podstawowa 14 Mysłowice    3-5.06.09    12    10    2
60    Przedszkole 25 Bytom    04.06.09    57    51    6
61    Przedszkole 15 Jaworzno    05.06.09    55    45    10
62    Gimnazjum 3 Czechowice-Dziedzice    07-09.06.09    18    16    2
63    Gimnazjum 1 Chorzów    08.06.09    40    37    3
64    Przedszkole 5 Gliwice    10.06.09    38    34    4
65    Szkoła Podstawowa 3 Mikołów    10.06.09    46    41    5
66    Szkoła Specjalna 1 Sosnowiec    12.06.09    18    16    2
67    Zespół Szkół nr 4 Technikum nr 3 Tychy    15-17.06.09    32    29    3
68    Szkoła Podstawowa 15 Gliwice    16.06.09    38    36    2
69    Przedszkole 27 Katowice    17.06.09    79    71    8
70    Przedszkole 26 Katowice    18.06.09    94    81    13
71    Szkoła Specjalna 9 Katowice    23.06.09    16    13    3
72    Ośrodek Usług Opiekuń.-Wychow. Zawiercie    30.06.09    13    11    2
73    Gimnazjum 1 Tychy    02-03.09.09    25     23    2
74    Gimnazjum 8 Jaworzno    08.09.09    44     41    3
75    Szkoła Podstawowa 21 Katowice    09-11.09.09    35     31    4
76    Szkoła Podstawowa 21 Katowice    14-16.09.09    43     40    3
77    Szkoła Podstawowa 6 Czarków k/ Pszczyny    16-18.09.09    23     21    2
78    Szkoła Podstawowa 1 Bukowno Kl I    21.09.09    17     15    2
79    Szkoła Podstawowa 1 Bukowno Kl II    22.09.09    25     23    2
80    Szkoła Podstawowa 1 Bukowno Kl III    23.09.09    23     21    2
81    Szkoła Podstawowa 1 Bukowno Kl IV    24.09.09    29     25    4
82    Szkoła Podstawowa 1 Bukowno Kl V    25.09.09    23     21    2
83    Szkoła Podstawowa 1 Bukowno Kl VI    28.09.09    28     26    2
84    Przedszkole 29 Sosnowiec    29.09.09    85     80    5
85    Szkoła Specjalna 1 Sosnowiec    30.09.09    20     18    2
86    Szkoła Podstawowa 1 Goczałkowice Zdrój    05-07.10.09    49     46    3
87    Szkoła Podstawowa Włodowice k/Zawiercia    08.10.09    42     38    4
88    Przedszkole 24 Tarnowskie Góry    09.10.09    49     45    4
89    Ognisko Pracy Pozaszkolnej 4 Zabrze    10.10.09    31     29    2
90    Gimnazjum Sośnicowice k/Gliwic    13-15.10.09    52     49    3
91    Szkoła Podstawowa 22 Jaworzno    13.10.09    40     38    2
92    Świetlica Środowiskowa 3 i 5 Katowice    14.10.09    40     36    4
93    Szkoła Podstawowa 3 Jaworzno    15.10.09    53     50    3
94    Szkoła Podstawowa 1 Borowo K/Kłobucka    17.10.09    18     17    1
95    Szkoła Specjalna 1 Mysłowice    19.10.09    23     21    2
96    Szkoła Zawodowa  Specjalna Gliwice    21.10.09    13     11    2
97    Szkoła Podstawowa 7 Jaworzno    22.10.09    18     16    2
98    Szkoła Specjalna 2  Sosnowiec    23.10.09    45     34    11
99    Świetlica Profilaktyczno-Wych. Czechowice-Dziedzice    24.10.09    19     17    2
100    Szkoła Podstawowa 1 Siemianowice Śląskie    26-27.10.09    52     48    4
101    Szkoła Podstawowa 9 Żywiec    28-30.10.09    29     27    2
102    Szkoła Podstawowa Chudów-Gierałtowice-Przyszowice    02.11.09    43    38    5
103    Świetlica Środowiskowa 1 Katowice    05.11.09    15    13    2
104    III Liceum Ogólnokształcące Żory    04-06.11.09    41     38    3
105    Szkoła Specjalna 9 Katowice    07.11.09    56     48    8
106    Szkoła Specjalna 2 Sosnowiec    09.11.09    48     40    8
107    Świetlica Środowiskowa 3 i 5 Katowice    10.11.09    37    35    2
108    Szkoła Podstawowa Paniówki    10.11.09    42     38    4
109    Zespół Szkół – Gimnazjum Siewierz    12.11.09    23     20    3
110    Gimnazjum Paniówki-Gierałtowice    13.11.09    42    38    4
111    Szkoła Specjalna 9 Katowice    14.11.09    18     16    2
112    Świetlica Środowiskowa 1  Katowice    16.11.09    17     16    1
113    Szkoła Specjalna 6  Dąbrowa Górnicza    17.11.09    42     35    7
114    Gimnazjum 3  Przyszowice    17.11.09    39     37    2
115    Świetlica Środowiskowa 1 Katowice    18.11.09    16     14    2
116    XV Liceum Ogólnokształcące Katowice    19-20.11.09    42     39    3
117    Świetlica Środowiskowa 5  Katowice    23.11.09    11     9    2
118    I Liceum Ogólnokształcące Łaziska Górne    24-26.11.09    29     27    2
119    Szkoła Specjalna 1 Mysłowice    27.11.09    17     15    2
120    Szkoła Podstawowa 28 Gliwice    01.12.09    18    17    1
121    Zawodowa Szkoła Specjalna Gliwice    02.12.09    41    36    5
122    Świetlica Środowiskowa 2 Katowice    03.12.09    10    9    1
Razem:        4175 uczestników   3743  uczniów  432 opiekunów

"Szlakami Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego"

15 maj - 15 grudzień 2009r

1

Dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
zrealizowalismy cykl wycieczek krajoznawczo-turystycznych, w którym udział wzięło
334 uczestników ze szkół z województwa śląskiego: Czechowic-Dziedzic, Świętochłowic,
Pszczyny, Siemianowic, Zabrza, Katowic, Mysłowic, Mikołowa, Tych i Gliwic.
Uczestnicy wycieczek mieli okazję poznać specjalnie wybrane, mniej znane
 śląskie i zagłębiowskie zakątki, ale bardzo ciekawe pod różnymi względami -
 kulturowymi, historycznymi, geograficznymi czy przyrodniczymi
np bogatą w potencjał turystyczny, ale wciąż słabo rozpropagowaną Ziemię Będzińską.
Uczestnicy miło spedzili czas pod okiem przewodników na codzień prowadzących zajęcia
w Międzynarodowym Miasteczku Edukacji Ekologicznej w Rogoźniku i Sławkowie.
Część uczestników już zarezerwowało sobie miejsce na podobne zajęcia prowadzone przez nasze
Stowarzyszenie co podkreśla duże zainteresowanie takimi wycieczkami.
Mamy nadzieje, że bedzie to dopiero początek długiej i owocnej współpracy
z Urzędem Marszałkowskim w tej dziedzinie, o co będziemy zabiegali.